راسی بازیکن فوتبال مازندران استان مازندران

راسی: بازیکن فوتبال مازندران استان مازندران تیم ملی نوجوانان تست استعدایابی تیم ملی تست فوتبال

گت بلاگز علمی پزشکی نگاهی به رایج‌ترین شیوه‌های درمان نرمی غضروف کشکک زانو ، این بیماری در کمین دختران است

یک متخصص ارتوپد و فوق تخصص ستون فقرات از شیوع بیماری نرمی غضروف کشکک زانو در بین دختران خبر داد.

نگاهی به رایج‌ترین شیوه‌های درمان نرمی غضروف کشکک زانو ، این بیماری در کمین دختران است

علی اصغر معصومی متخصص ارتوپدی و فوق تخصص ستون فقرات در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص نرمی غضروف کشکک زانو (کندرومالاسی) بیان کرد: در این عارضه نَسجِ غضروف مفصل زانو دچار التهاب شده است که این حالت به واسطه وارد شدن فشار غیر متقارن به زانو اتفاق می افتد.
وی با اشاره به متورم شدن کشکک در بیماری نرمی غضروف کشکک زانو اظهار داشت: جهت جلوگیری از بروز این بیماری افراد باید پله ها را به ترتیب اوج یا پایین بروند.

عبارات مهم : بیماری

این متخصص ارتوپدی عنوان کرد: انجام ورزش چهار سر زانو در مبتلایان به اختلال نرمی غضروف کشکک زانو مهم هست، جهت این منظور اشخاص باید روزانه حدود ۵۰ مرتبه عضلات زانوی خود را منقبض یا منبسط کنند.
وی توصیه کرد: افرادی که دچار نرمی غضروف کشکک زانو هستند باید از افراط و تفریط در پیاده روی خودداری کرده و به اندازه کافی پیاده روی داشته باشند.
معصومی استفاده از داروهای ضد التهابی را در تسکین درد مبتلایان به نرمی غضروف کشکک زانو موثر دانست و تاکید کرد: متاسفانه امروزه به علت گسترش زندگی آپارتمانی احتمال بروز این عارضه در بین افراد تا ۸۰ درصد زیاد کردن پیدا کرده هست، همچنین به علت اینکه دختران نسبت به پسران تحرک کمتری دارند، بنابراین عضله چهار سر زانوی آنها در مقایسه با پسران ضعیف تر بوده در نتیجه دختران زیاد در معرض مبتلا شدن به بیماری نرمی غضروف کشکک زانو قرار دارند.
وی یادآور شد: استفاده از زانوبند معمولی و ورزش در افرادی که به نرمی غضروف کشکک زانو مبتلا هستند، مهم هست؛ بنابراین اشخاص دچار این عارضه با رعایت این موارد و بدون جراحی به بهبودی دست پیدا می کنند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: بیماری | دختران | مبتلا شدن | زانو درد | اخبار سلامت | ورزش | التهاب زانو | پیاده روی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog